Кагор відрізняється особливим десертним смаком та насиченим букетом, в помірних кількостях він не лише не шкодить здоров'ю, а навпаки, благодійно позначається на стані організму, ослабленого постом.
Сомельє рекомендують відкривати пляшку з Кагором за 20 хвилин до вживання - так аромат вина проявить себе в усій красі. Залишок після свята треба щільно закупорити, щоб вино не окислювалося. Але дегустувати за усіма правилами треба напої, які цього заслуговують, а як вибрати справжній Кагор, адже перед Пасхою в магазини завозять його в таких кількостях, що не довго і розгубитися?
Читай также: Православна Пасха 2018: коли зустрічати Великодні свята
Відразу відмітимо, що справжній Кагор не може бути дешевший за столові вина - це пов'язано з технологією його виробництва. Як і у будь-яке десертне вино, в Кагор додають очищений спирт, а це позначається на ціні.
Підробку легко визначити по сумнівній етикетці, яка наклеєна абияк, недбало виготовлена або містить орфографічні помилки в написах. Іноді за Кагор приймають французьке червоне вино Cahor - воно теж дуже добре, але робиться з винограду Мальбек і тому відноситься до сухих вин.
Читай также: Какие напитки пьют на Пасху
Оскільки усі вина повинні відповідати певним параметрам по хімічному складу, у Кагора ці характеристики теж регламентуються. У кріпленому вині повинно бути 16-17% етилового спирту, але марочний Кагор може містити і 18% спирту. Не можна купувати напій міцністю 15% і менше, він не відповідає нормі.
Читай также: Собираем корзину: эти 6 продуктов можно святить на Пасху
Для виробництва Кагору використовують солодкі сорти винограду, звичайно це Каберне-Совіньйон, Саперави або Мерло, у яких 22-26% цукру. Змішування сортів потрібне для додавання смакових відтінків, наприклад, терпкості, але у результаті повинен вийти напій з регламентованим вмістом цукру 140-200г/дм3.
Тепер ви знаєте на що треба звернути увагу при виборі кагору до святкової Великодньої трапези.
Читай также: Куда пойти на Пасху в Киеве: ТОП-5 мероприятий для души