Львів - це чудове місто на Заході України. А також давня столиця Галичина, кухня якої прославилися завдяки унікальному переплетенню українських, польських, єврейських, румунських, угорських та австрійських страв.
Ще з давніх часів у Львові існував величезний вибір імпортних товарів та продуктів, що слугувало безмежному роздоллю кулінарним фантазіям місцевих кухарів. Цей факт став основою для відкриття безлічі тематичних кафе і ресторанів, в яких на сьогоднішній день можна в повній мірі оцінити традиції львівської кухні, що наразі є головною особливістю та «фішкою» цього дивовижного міста.
У Львові, як і в інших містах нашої країни, існують свої коронні страви, які в обов'язковому порядку варто спробувати кожному гостю і насолодитися дегустацією смаколиків. Отже ....
«Штрудель» - це блюдо з тіста, що часто у Львові ще називається «завиванець». Він може бути з різним – і з солоною, і солодкою начинкою. Найбільше користується попитом «штрудель» з вишнею та волоськими горіхами в вишневому соусі та яблучний «штрудель» у ванільному соусі.
Для тіста
Для начинки
Замішуємо тісто - яйце, борошно, вершкове масло і тепла вода.
Поки тісто «відпочиває» робимо начинку - очищаємо яблука від шкірки і серцевини, нарізаємо їх кубиками, додаємо цукор, корицю та карамелізуємо цю суміш на олії на невеликому вогні приблизно близько 10 хвилин. Далі додаємо до яблук родзинки, подрібнені волоські горіхи та тушкуємо все до повної готовності.
Розкачуємо дуже тонко тісто на бавовняної серветці, щоб воно не рвалося і не прилипало. Викладаємо начинку на тісто і загортаємо в рулет.
Зверху тісто змащуємо яєчним жовтком і запікаємо в духовці близько 30 хвилин при температурі 180 градусів.
Готову випічку посипаємо цукровою пудрою.
Це ще одна досить популярна коронна страва Львова, яку ще називаються «пляцки», що означає картопляні оладки, щедро политі грибним соусом.
Для підливи
Для початку очистити цибулю і картоплю, далі натерти їх на самій дрібній тертці, посолити і залишити на деякий час. Коли збереться зайва рідина, її потрібно віджати і злити.
Додаємо до картопляної масі борошно, яйця, сіль і перець - перемішуємо і викладаємо тісто на розпечену сковороду з маслом у вигляді оладок. Обсмажуємо деруни по 2-3 хвилини з кожного боку до золотистої скоринки і викладаємо на серветку, щоб позбутися зайвого жиру.
Робимо підливу: обсмажуємо цибулю, гриби і заливаємо все це сметаною. Далі накриваємо кришкою і тушкуємо до повної готовності.
До популярних коронних страв Львова можна віднести «сирники», приготовані з пісочного тіста з сирною начинкою, «флячки» - традиційний уп з яловичого рубця в тандемі з овочами, «сало в шоколаді» - ексклюзивний делікатес у вигляді ласощів, та, звичайно ж, і «львівські ковбаски», приготовані на сковороді зі шкварками. «Яйце пашот з сьомгою в круассанами» так само вважаються відмінною стравою до сніданку, перед яким досить важко встояти, особливо якщо воно подається з густим шоколадним какао з молочною пінкою.
Львів - це місто, наповнене по самі вінця кулінарними традиціями та визначними пам'ятками, які зацікавлять не лише справжніх гурманів, а й просто любителів смачно попоїсти, адже саме тут ви знайдете все, що ваша душа забажає!
Читай также: Гастротур: найсмачніша страва Луцька