Вінниця є одним з найстаріших міст України та вважається перлиною Поділля. У вас є безліч причин відвідати це чудове місто, адже Вінниця має неймовірну кількість історичних пам’яток та чудових місць для відпочинку. Також це місто важко уявити без мальовничих храмів та церков.
Найдавнішою пам'яткою Вінниці вважаються «Мури» – це залишки середньовічного комплексу захисних споруд для єзуїтського та домініканського монастирів. Ці споруди були обнесені великими стінами (муром) з баштами та бійницями. Ця краса щороку приваблює все більше туристів.
Читайте також: Гастротур: найсмачніша страва Луцька
Природа Вінниччини також не дозволяє залишити себе без уваги. Південний буг є чудовим мальовничим куточком, який приваблює любителів активного відпочинку. Чимало краси можна побачити у тих місцях, де людина відчуває своє єднання з природою.
Вінниця славиться своїм затишним ботанічним садом, де час летить зовсім непомітно. На виході з парку на деревах висять численні пляшки від шампанського – так бавляться молодята, змушуючи свідка лізти на дерево і вішати пляшку. Досить сміховинна традиція.
Читайте також: Гастротур: коронна страва міста Харків
Як і інші міста України, Вінниця має свої кулінарні особливості. Чи відомо вам, що Вінниця славиться виробництвом власного вина? Обов’язково скуштуйте його при першій нагоді.
Читайте також: Гастротур: коронна страва міста Черкаси
Що ж полюбляють їсти вінничани? Дві найсмачніші страви Вінниці – бігус і фляки.
Фляки – це суп з яловичого рубця, який приправляють сиром та особливими спеціями. Але сьогодні ми хочемо звернути вашу увагу на таку страву як бігус. Він готується з тушкованої кислої капусти, м'яса та грибів. М'ясо для бігуса має бути декількох видів, як і для солянки: свинина, яловичина, копченості, ковбаски – чим більше, тим краще.
Давайте приготуємо у себе вдома коронну страву Вінниці – бігус. Він не припадає до списку вечерь «нашвидкуруч», однак його смак вас неодмінно потішить.
Капуста свіжа – 1 кг
Капуста квашена – 0,5 кг
Копчена грудинка – 300 г
Домашня ковбаса – 200 г
Солонина – 100 г
Свинина свіжа – 200 г
Буженина або шинка домашнього приготування – 200 г
Читайте також: Гастротур: коронна страва міста Житомир
Смалець – 200 г
Цибуля – 3-4 шт.
Морква – 1-2 шт.
Мочені яблука – 3-4 шт.
Гриби сухі – 100-150 г
Чорнослив –10-15 шт.
Лавровий лист – 2-3 шт.
Сухе вино – 0,5 скл.
Кмин – 0,5 ч. л.
Коріандр – 0,5 ч. л.
Сіль, духмяний перець – за смаком
Капусту і м'ясо потрібно готувати окремо.
Копчену грудинку нарізати і обсмажити на пательні, викласти в окрему ємність.
Домашню ковбасу нарізати кільцями (не знімаючи шкірку) і злегка підсмажити на смальці, що залишився від грудинки. Викладаємо в ємність з підсмаженою грудинкою.
Свіже м'ясо свинини нарізати шматочками, розтопити на пательні частину смальцю і смажити свинину до золотистого кольору.
Нарізати шматочками шинку або буженину, смажити на пательні з м'ясом свинини. Висипати в ємність з грудинкою і ковбасою. М'ясний набір покласти в казанок і тушкувати на повільному вогні.
Цибуля і моркву натерти на крупній тертці. На пательню додати смалець і тушкувати цибулю до прозорості.
Чорнослив замочити і нарізати соломкою. Гриби попередньо замочити на кілька годин, промити і відварити. Готові гриби нарізати соломкою.
Свіжу капусту слід тонко нашаткувати, скласти в казанок, залити окропом та залишити на 10-15 хвилин, потім злити воду (капуста осяде), додати тушковану цибулю, нашатковану моркву, нарізаний чорнослив та гриби. Тушкувати до м’якості капусти.
Квашену капусту тушкувати на повільному вогні з невеликою кількістю м'ясного бульйону.
З'єднати всі підготовлені інгредієнти для бігуса. Додати нарізані шматочками мочені яблука та прянощі. Тушкувати на середньому вогні протягом 45 хвилин.
Зняти з вогню бігус та зберігати у прохолодному місті. Протягом трьох днів тушкувати по 45 хвилин. На третій день додати вино та ще раз протушкувати протягом 20 хвилин.
Секрет цієї страви полягає у повторному нагріванні, адже кожного разу вона стає смачнішою.
Готовий бігус має густу консистенцію.
Смачного!