Стрітення господнє входить до числа свят, які завжди мають одну дату, і доводиться на 15 лютого. З церковнослав’янскої мови назва цієї події переводиться як "зустріч". Цей день присвячений першій зустрічі Ісуса Христа і Богоматері з праведником Сімеоном Богоприимцем.
Цього дня віряни згадують про важливу подію, що сталася в земному житті нашого Спасителя. Виходячи із законів Старого Завіту, жінка після пологів не повинна була відвідувати в церкву впродовж 40 днів. Після закінчення терміну, мати приходила в храм, щоб вчинити обряд очищення і принести жертву подяки Царю Небесному.
Пресвята Богородиця була чистою, віруючою і непорочною Дівою, тому очищення вона не потребувала, але, незважаючи на це, вона вирішила підкоритися приписам закону. Коли Божа Мати з немовлям на руках переступила поріг храму, назустріч їй вийшов праведний старець Сімеон з метою провести церковний обряд.
Коли Сімеон побачив праведну Діву Марію з дитиною на руках, він зрозумів, що це є Месія, появи якого він чекав впродовж багатьох років. Сімеон узяв на руки Ісуса Христа, благословив його, а потім вимовив пророцтво про Спасителя. Після цього православні віряни стали називати старця Богоприимцем.
Попри те, що Стрітення господнє - православне свято, з ним пов'язано безліч як релігійних, так і народних традицій. Можливо, деякі з них не мають релігійного сенсу, але більшість стала важливою частиною цієї великої події.
Цього дня проводяться ранкові і вечірні богослужіння, а також святкові літургії. Віряни звертаються до Господа Бога і Діви Марії з подячними молитвами, а потім забирають свічки з церкви, щоб увечері запалити їх під час прочитання молитви вже вдома.
На Стрітення господньє прийнято освячувати церковні свічки. Вважається, що з їх допомогою можна захистити свій дім від ворогів і стихійних лих.
На думку наших предків, на Стрітення господнє зима зустрічалася з весною. З цим пов'язано багато прикмет та приказок. Якщо 15 лютого погода буде холодною, значить, і весна теплом не порадує. Цього дня люди прощалися із зимою, готувалися до настання весни, нового урожаю і готували насіння для посіву.
Останні лютневі морози називали Сретенськими. Вважалося, що після них на зміну зимі повинна прийти довгоочікувана тепла весна.